34

23

 گروه نیک بسپار تولید خود را با لوله ها و اتصالات پلیمری شروع کرده وبا اندیشه نو و با هدف ارتقا و توسعه و تحول صنعت ساختمان سازی وفاضلاب شهری و حرکت در مسیر پیشرفت های جهانی از طریق بهره گیری از ایده های ناب و نگرش ها ی جدید، کیفیت ممتاز محصولات و همکاری با شرکت های برتر جهانی و داشتن تجربه محلی به تولید اینگونه محصولات که مطابق با استانداردهای بین المللی می باشد کرده است تا تحولی عظیم و راه حل های نهایی را ارائه دهد.

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن چیست

پلی پروپیلن، پلیمری گرمانرم(ترموپلاستیک)حاصل از پلیمریزاسیون مونومرهای پروپیلن باساختار مولکولی منظم می باشد.

پلی پروپیلن به خاطر بلورینگی افزایش یافته ، سخت وچقرمه بوده ودر حالت کوپلیمرهایش مخصوصا با اتیلن خواص اصلاحی بی نظیری، از جمله تحمل فشار و حرارت همزمان و ضربه پذیری عالی از خود نشان می دهد.

در حال حاضر مصرف پلی پروپیلن در میان سایر پلیمرهای گرمانرم(ترموپلاست)با کاربرد عمومی سریع ترین رشد را دارد.این پلیمر بدلیل قیمت مناسب و کیفیت عالی و بازیافت سریع آن به عنوان بهترین ماده اولیه جهت ساخت انواع لوله های مورد استفاده در اکثر سیستم های انتقال آب داخل ساختمان، فاضلاب خانگی و شهری و ... به کار برده می شود.

ویژگی های کیفی پلی پروپیلن

-        چگالی پایین (سبک بودن)
-        مقاومت شیمیایی بالا (مطابق با جداول ضمیمه)
-        چقرمه گی و انعطاف پذیری خوب که مقاومت در برابر فشار و ضربه را افزایش می یابد.
-        قابلیت ایجاد سطوح صاف با ضریب زبری بسیار پایین
-        مقومت در مقابل سایش و خوردگی
-        امکان مقاوم نمودن آن در برابر آتش (flame retardant)
-        مقاومت در برابر آب در شرایط دمایی متفاوت
-        جذب آب بسیار پایین
-        قابلیت بازیافت
-        مقاومت در مقابل رشد میکرو اورگانیسم ها

مشخصات محصولات

مواد مصرفی:

 لوله و اتصالات نیک بسپار در دو نوع معمولی و دو لایه ساخته می شوند و در ابعاد و اندازه های متنوع قابل دسترسی است و رنگ اختصاصی لوله و اتصالات نیک بسپار نارنجی می باشد. از خصوصیات لوله های دو لایه این است که لایه داخلی آن سفید رنگ و لایه خارجی نارنجی رنگ است، مقاوم در برابر شکستگی و دفرمگی می باشد.